Poznajemy szyfry

Alek , Zośka, Rudy ....
Szare Szeregi to kryptonim Związku Harcerstwa Polskiego działającego w konspiracji od 27 września 1939 r. Były one najliczniejszą młodzieżową organizacją.
Poświęcamy czas na naszych zbiórkach na refleksję o tamtych wydarzeniach, próbujemy zagłębić się w historię SZARYCH SZEREGÓW , w naszych małych Ojczyznach
Czuwaj
Znaki patrolowe służą do przekazywania wiadomości podczas gier harcerskich, biegów czy innych zajęć.Nasza Gromada znakomicie poradziła sobie z ułożeniem znaków
z patyczków. Teraz pozostaje tylko je zapamiętać i możemy wyruszyć na podchody…
 
Na naszej zbiórce mieliśmy przyjemność gościć Panią Marlenę Mikulicz, nauczycielkę naszego przedszkola, a jednocześnie mamę naszego zucha Marcelka.
Pani Marlena, wsparła nasze działanie, przy dekoracji wielkanocnej pisanki, którą będzie można obejrzeć w bielskim parku już w piątek.
Dziękujemy za współpracę naszym Bielskie Babeczki Co Szyły Maseczki, oraz Pani Beacie Małkiñskiej

25 Listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

 
Trudno sobie wyobrazić świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem każdego dziecka na całym świecie, towarzysząc mu w zabawach ale będąc również powiernikiem największych dziecięcych sekretów i tajemnic.
Czy święto Misia jest potrzebne??? „Oczywiście, że jest potrzebne i to bardzo…” - odpowiadają zgodnie nasze najmłodsze Zuchy hufca z 2 Gomady Zuchowej „Leśne Duszki”. A fotorelacja pokazuje jak bawiły się zuchy wraz z druhną Agnieszką . Pozdrawiamy serdecznie misiowym, pluszowym, „mięciusim” uściskiem Czuwaj!

Dzisiejszy zbiórka była połączona z Światowym Dniem Uśmiechu.

Wykorzystaliśmy piękna pogodę i nasza zbiórka odbyła się na placu przedszkolnym.

 
Głównym celem dzisiejszego święta,jest uświadomienie zuchom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia. Zabawy na świeżym powietrzu, wprowadziły w dobry nastrój i wywołały dużo uśmiechu na twarzy.
Życzymy zuchom i ich rodzicom oraz wszystkim osobom odwiedzających nas na stronie, aby uśmiech często gościł na twarzach. Przynosił radość i zdrowie.
 
Z zuchowym pozdrawiam Czuwaj
Zuchy poznały komendy; baczność
Spocznij
w szeregu zbiórka oraz pozdrowienie Czuj!

Leśne Duszki rozpoczęły rok harcerski 2022/ 2023

 
Zuchy zaczęły swoją przygodę na harcerskim szlaku.
Leśne Duszki pozdrawiają i pokazują swoją gotowość do rozpoczęcia nowego roku harcerskiego.
W tym roku gromadę tworzą dzieci z dwóch grup przedszkolnych: Biedronki oraz Motyle.
Prawo zucha to fundament pracy z zuchami. Z nich wynikają cele wychowawcze.
Charakterystyczną formą aktywności zuchowej jest zabawa w kogoś lub w coś. Zuchowa zabawa w naturalny sposób kształtuje charakter dziecka i rozwija jego umiejętności.
Z zuchowym
pozdrowieniem.Czuj!
Drużynowa phm.
Agnieszka Koško
 
Dzisiaj swoje święto mają chłopaki zuchy
Samych wspaniałych chwil na zuchowym szlaku.
Wszystkiego najlepszego
 

Zbiórka wielkanocna

 
  Zbiórka o charakterze świątecznej przebiegła w wesołej atmosferze.
Towarzyszył nam zając wielkanocny, który obdarował zuchy za aktywność słodkościami.
Zuchy przygotowały karty świąteczne z rodzicami, będą one przekazane do bielskiego szpitala z okazji zbliżających się Świąt wielkanocnych chorym.
 
Pozdrawiam serdecznie,
drużynowa
phm.Agnieszka Kośko

Pierwsze spotkanie nowych zuchów w umundurowaniu

 

Z radością informuję, że od miesiąca października będą odbywały się zbiórki na terenie przedszkola.
Idea harcerstwa jest taka, by uczyć się przez zabawę, a przy tym miło spędzać czas
Bycie instruktorem harcerskim jest nie tylko wspaniałą przygodą i wielką lekcją .Jest też kolejnym krokiem do wychowania aktywnego społecznie i świadomego człowieka. Warto wspierać w tej działalności nasze dzieci.
Dziękuję Rodzicom za zaufanie, wsparcie oraz zaangażowanie.
Serdecznie zapraszam do współpracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Drużynowa phm.A.Kośko

Pierwsza zbiorka zuchów

 
Gromada zuchowa pracuje zgodnie z metodyką zuchową w oparciu o Prawo Zuchowe. W związku z czym zuchy poznają harcerstwo poprzez gry i zabawę. Praca na zbiórkach będzie przebiegać zgodnie z metodyką zuchową w oparciu o formy pracy: gawęda, gry i ćwiczenia, majsterka, pląsy i piosenki, prace pożyteczne, zabawa tematyczna, teatr zuchowy, zuchowy zwiad, zuchowe znaki, zwyczaje, obrzędy.
 
CZUJ! drużynowa phm.A.Kośko

Dzień Wszystkich Świętych –

1 listopada

 
Czuj!
Pierwszego listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych nasze zuchy pełnią pierwsze warty przy pomniku Ofiarom Barbarzyństwa.
W tym roku, ze względu na panującą w kraju sytuację pandemii i obostrzenia, zuchy pod opieką swoich Rodziców indywidualnie odwiedzili groby na cmentarzu. Zuchy wykazały się piękna postawą i wzorową służbą.
Dziękuję Rodzicom za aktywne zaangażowanie się i pomoc w realizacji zadania.

Święto Niepodległości 2020

 
11 Listopada to jedna z najważniejszych dat każdego Polaka. To właśnie tego dnia 102 lata temu, po 123 latach zaborów, nasz kraj ponownie pojawił się na mapie Europy.
Z tej wyjątkowej okazji, zuchy Leśne Duszki życzą wszystkim ludziom Pokoju, Przyjaźni, Miłości, Szacunku oraz Zdrowia.
 
Czuwaj !

Pomagajmy seniorom

 

Zuchy włączają się w akcję „Pomagajmy seniorom”.
Akcje charytatywne przeprowadzane w przedszkolu czy tez w ZHP, odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Pragniemy, aby nasze zuchy dostrzegali ludzi, którzy potrzebują pomocy.
Z zuchowym pozdrowieniem CZUJ !
phm.A.Kośko

Szyfry

 
Na dzisiejszej zbiórce poznaliśmy szyfry. Znamy znaki patrolowe, które dzisiaj wykorzystaliśmy podczas zabaw na śniegu. Gawęda dzisiejszej zbiórki to „Nasi kochani dziadkowie”.
Wszystkich pozdrawiamy. CZUJ!