W Bibliotece

24.11. 2022r. dzieci zapoznaly się z wyglądem biblioteki i jej przeznaczeniem. Dowiedziały się o zasadach wypożyczania książek. Spośród zgromadzonych książek wybrały te, które je najbardziej zaciekawiły: rozkładane przestrzenne, z dodatkowymi funkcjami czy też tzw. fotobudki i wiele innych. Każde z dzieci znalazło coś interesującego e wybranej książeczce. Ponadto uczestniczyły we wspólnych zabawach pokonując tor przeszkód. Na koniec wypożyczyliśmy kilka książek do przedszkola.

Obchody Dnia Pluszowego Misia

25.11-data powyższa wpisana jest na stałe do kalendarza od 2002r. kiedy to na świecie rozpoczęto obchody tego święta. Dzieci poznały historię oparta na prawdziwym wydarzeniu związanym z powstaniem pierwszej maskotki jaka jest miś. Cały dzień poświęcony był misiom i zabawom z misiami które dzieci przyniosły z domu. Każde z nich dokonało prezentacji swego przyjaciela a następnie rozpoczął się misiowy bal: rozne konkurencje sprawnościowe, konkursy i zabawy taneczne itp. Dzieci również wymieniły znane im bajki w których bohaterem jest miś. Tego dnia obejrzeliśmy Bajkę o misiu Uszatku i Misiu w dużym niebieskim domu. Dzieci malowały misia a na koniec dnia otrzymały plakietki z misiem.

Dzień Uśmiechu w grupie Wiewiórki

Dzień Jabłka w grupie Wiewiórki

WIEWIÓRKI EKOLOGAMI 

Dzieci z grupy Wiewiórki rozpoczęły realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Jestem małym przyjacielem przyrody” od wykonania wrześniowego zadania - Kodeksu Małego Ekologa w formie plakatu zachęcającego do dbania o przyrodę.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września, czyli Dzień Przedszkolaka, to czas, kiedy ma miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w przedszkolu. Była sesja zdjęciowa, impreza, zabawy, drobne prezenty i niespodzianki a wszystko po to, aby dzieci poczuły się dumne z tego, że są przedszkolakami. Życzymy Wam wspaniałych dni w przedszkolu.
 
I ogromne podziękowania i brawa dla p.Agnieszki Kośko za poprowadzenie imprezy, zaangażowanie, trud i energię.