grupa wiewiórki

Grupa "Wiewiórki" w tematyce jesieni

Dzieci wzbogaciły kącik jesienny o nowe zbiory: owoce i warzywa, poznały zwierzĘta leśne i ich zwyczaje  Wyróżniliśmy też nasze super dziewczynki w dniu ich święta

,,Na straganie" - inscenizacja wiersza Jana Brzechwy w wykonaniu „Wiewiórek” (4 latki)

Grupa „Wiewiórki” przygotowała inscenizację wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie”. Przedstawienie 08.11.2023 r. zostało zaprezentowane dla całej społeczności przedszkola i było poprzedzone rozmowami na temat prawidłowych nawyków żywieniowych.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dekoracji i ubioru dzieci
E. Olszewska
M. Prześniak

WIEWIÓRKI JESIENNĄ POGODĄ

Zrealizowaliśmy zadanie „Eko-laboratorium” w ramach projektu „Jestem małym przyjacielem przyrody”. Ćwiczyliśmy nasze paluszki realizując program „Sprytne rączki” a także doskonaliliśmy umiejętności matematyczne.

DZIEŃ DYNI W GRUPIE WIEWIÓRKI

Z czego wyrasta? Co kryje w środku? Czy pachnie? Jak wygląda? Jakie potrafi zrobić minki? I jak smakuje?

Na te wszystkie pytania znaleźliśmy odpowiedzi. Poćwiczyliśmy nasze małe sprytne rączki oraz przygotowaliśmy zdrową przekąskę.

zwierzęta domowe

4 latki „Wiewiórki” miały okazję poznać różne zwierzęta domowe, np. psy, koty, rybki. Swoją wiedzę zdobywały poprzez różne działania dydaktyczne, ale najwięcej frajdy miały w czwartek, kiedy to odwiedził nas w sali królik - zwierzątko domowe Pani Marleny - przedszkolnej psycholog.

KOLOROWY POTWÓR W ŚWIECIE EMOCJI

Czy potwory są straszne? Może tak ale na pewno nie Kolorowy Potwór, który był bohaterem poznanej książki i naszych zajęć.
Zabrał on nas w świat emocji. I mimo, że wszystkie jego emocje się poplątały to nauczył nas jak rozpoznawać i nazywać emocje a my pomogliśmy mu je nazwać.
Nie możemy doczekać się kolejnej wspólnej podróży po świecie emocji.
Wydawnictwo #mamania i Wasz „Kolorowy potwór” to cudo Mamania

"Jem owoce i jarzyny,

W nich mieszkają witaminy

Po nich zdrowie, siłę mam

To jest pyszne, mówię wam!!"

W Dniu owoców i warzyw podkreślaliśmy rolę zdrowego odżywiania, kształtując wśród dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieci pokroiły zgromadzone owoce, wykonały pysznek szaszłyki które zjadły ze smakiem

Rok Szkolny 2022/2023

Powitanie Wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki

Obejrzeliśmy prezentację programów edukacyjno-artystycznych pod hasłem „Pożegnanie zimy” przygotowanych przez uczniów klas I-III bielskich szkół podstawowych w sali widowiskowo-kinowej Bielskiego Domu Kultury.

w grupie Wiewiórki poznawaliśmy żywioły i ich rolę w życiu ludzi roślin i zwierząt

Dowiedzieliśmy się również, że mogą stwarzać zagrożenie, które wynika z nagłych zmian klimatu lub działalności człowieka. Dzieci miały okazję doświadczyć wielozmyslowo, m.in. poprzez zabawy badawcze zależności między 4 żywiołami: ognia, wody, ziemi i powietrza. Szukały powietrza, poznały zjawisko powstawania deszczu i kolorowej chmury.

Obchody Dnia Pluszowego Misia

25.11-data powyższa wpisana jest na stałe do kalendarza od 2002r. kiedy to na świecie rozpoczęto obchody tego święta. Dzieci poznały historię oparta na prawdziwym wydarzeniu związanym z powstaniem pierwszej maskotki jaka jest miś. Cały dzień poświęcony był misiom i zabawom z misiami które dzieci przyniosły z domu. Każde z nich dokonało prezentacji swego przyjaciela a następnie rozpoczął się misiowy bal: rozne konkurencje sprawnościowe, konkursy i zabawy taneczne itp. Dzieci również wymieniły znane im bajki w których bohaterem jest miś. Tego dnia obejrzeliśmy Bajkę o misiu Uszatku i Misiu w dużym niebieskim domu. Dzieci malowały misia a na koniec dnia otrzymały plakietki z misiem.

W Bibliotece

24.11. 2022r. dzieci zapoznaly się z wyglądem biblioteki i jej przeznaczeniem. Dowiedziały się o zasadach wypożyczania książek. Spośród zgromadzonych książek wybrały te, które je najbardziej zaciekawiły: rozkładane przestrzenne, z dodatkowymi funkcjami czy też tzw. fotobudki i wiele innych. Każde z dzieci znalazło coś interesującego e wybranej książeczce. Ponadto uczestniczyły we wspólnych zabawach pokonując tor przeszkód. Na koniec wypożyczyliśmy kilka książek do przedszkola.

Dzień Uśmiechu w grupie Wiewiórki

Dzień Jabłka w grupie Wiewiórki

WIEWIÓRKI EKOLOGAMI

Dzieci z grupy Wiewiórki rozpoczęły realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Jestem małym przyjacielem przyrody” od wykonania wrześniowego zadania - Kodeksu Małego Ekologa w formie plakatu zachęcającego do dbania o przyrodę.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

To taki fajny dzień, który pomaga dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. Większość talentów dzieci jeszcze drzemie w zakamarkach ich podświadomości, ale na pewno spędziliśmy ten dzień kreatywnie a nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.
Tego dnia przyszliśmy w miarę możliwości ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z dziewczynką Vashti i obejrzeniu krótkiego filmiki o tytułowej "Kropce". Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - aktywne słuchanie książki „Naciśnij mnie”, układanie kropkowych” wzorów, zmienianie kolorów kropce zgodnie z wierszem „Kropka” oraz „kropkowa gimnastyka”.
Było kolorowo, „kropkowo”i radośnie.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września, czyli Dzień Przedszkolaka, to czas, kiedy ma miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w przedszkolu. Była sesja zdjęciowa, impreza, zabawy, drobne prezenty i niespodzianki a wszystko po to, aby dzieci poczuły się dumne z tego, że są przedszkolakami. Życzymy Wam wspaniałych dni w przedszkolu.

I ogromne podziękowania i brawa dla p.Agnieszki Kośko za poprowadzenie imprezy, zaangażowanie, trud i energię.

Rok Szkolny 2021/2022

Kącik patriotyczny

Owoce w jesiennym sadzie

Poznajemy owoce z sadu oraz owoce egzotyczne

Sałatka owocowa

Kształtujemy prawidłowe nawyki żywieniowe i przygotowujemy własną sałatkę pełną witamin.

Dzień kropki

Kodeks Przedszkolaka