Powitanie Wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki

Obejrzeliśmy prezentację programów edukacyjno-artystycznych pod hasłem „Pożegnanie zimy” przygotowanych przez uczniów klas I-III bielskich szkół podstawowych w sali widowiskowo-kinowej Bielskiego Domu Kultury.

w grupie Wiewiórki poznawaliśmy żywioły i ich rolę w życiu ludzi roślin i zwierząt

Dowiedzieliśmy się również, że mogą stwarzać zagrożenie, które wynika z nagłych zmian klimatu lub działalności człowieka. Dzieci miały okazję doświadczyć wielozmyslowo, m.in. poprzez zabawy badawcze zależności między 4 żywiołami: ognia, wody, ziemi i powietrza. Szukały powietrza, poznały zjawisko powstawania deszczu i kolorowej chmury.

W Bibliotece

24.11. 2022r. dzieci zapoznaly się z wyglądem biblioteki i jej przeznaczeniem. Dowiedziały się o zasadach wypożyczania książek. Spośród zgromadzonych książek wybrały te, które je najbardziej zaciekawiły: rozkładane przestrzenne, z dodatkowymi funkcjami czy też tzw. fotobudki i wiele innych. Każde z dzieci znalazło coś interesującego e wybranej książeczce. Ponadto uczestniczyły we wspólnych zabawach pokonując tor przeszkód. Na koniec wypożyczyliśmy kilka książek do przedszkola.

Obchody Dnia Pluszowego Misia

25.11-data powyższa wpisana jest na stałe do kalendarza od 2002r. kiedy to na świecie rozpoczęto obchody tego święta. Dzieci poznały historię oparta na prawdziwym wydarzeniu związanym z powstaniem pierwszej maskotki jaka jest miś. Cały dzień poświęcony był misiom i zabawom z misiami które dzieci przyniosły z domu. Każde z nich dokonało prezentacji swego przyjaciela a następnie rozpoczął się misiowy bal: rozne konkurencje sprawnościowe, konkursy i zabawy taneczne itp. Dzieci również wymieniły znane im bajki w których bohaterem jest miś. Tego dnia obejrzeliśmy Bajkę o misiu Uszatku i Misiu w dużym niebieskim domu. Dzieci malowały misia a na koniec dnia otrzymały plakietki z misiem.

Dzień Uśmiechu w grupie Wiewiórki