Grupa Motyle - poznajemy zawody

Od najmłodszych lat dzieci poznają różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu dzieci wiedzą, że każdy zawód jest ważny i każdy zawód należy szanować. W naszym przedszkolu poznajemy zawody i pasje naszych rodziców. Celem jest zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu oraz kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania. Zawody naszych rodziców przedszkolaki poznają poprzez spotkania z rodzicami, wycieczki do zakładów pracy i do punktów usługowych.
Dziękujemy za zaproszenie mamie Alanka, Pani Karolinie oraz babci Pani Justynie. Poznaliśmy miejsce pracy - BDK , tam uczestniczyliśmy w warsztatach muzyczno - taneczno- plastycznych.
Dziękujemy za miłe spotkanie i interesującą prezentację swojego zawodu - Muzyka.
Zapraszamy do galerii.

Rok Szkolny 2022/2023

Wielkanocne warsztaty w grupie Motyle

Pod okiem Pani Elżbieta Ochrymiuk z Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim dzieci wykonały palmy wielkanocne. Wierzbowe gałązki i bazie przyozdobione kwiatami z bibuły wprowadziły wszystkich w przedświąteczny nastrój.

Motyle na wycieczce w Szkole Muzycznej

Czekała tam na nas spora dawka atrakcji. Mogliśmy nie tylko zobaczyć wiele instrumentów, ale również na niech zagrać. To doświadczenie sprawiło nam wiele frajdy. Bezpośredni kontakt z muzyką jest niewątpliwie najlepszym sposobem kształtowania wrażliwości muzycznej. Dyrekcji i gronu pedagogicznemu Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bielsku Podlaskim serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas, niezapomniane przeżycia i rozbudzenie zainteresowań muzyką. Kto wie, może wśród naszych przedszkolaków są przyszli wirtuozi gry na instrumentach.

Dzień wody w grupie Motyle

Dzieci odkrywały tajemnice wody, jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Poznały wędrówkę kropelki wody - jej obieg w przyrodzie. Starszaki już wiedzą, że woda jest niezbędna do życia i należy ją oszczędzać, ślą więc przekaz dla innych: nie marnujmy wody!

Witaj Wiosno!

Powitanie wiosny w grupie Motyle

Motyle na warsztatach plastycznych "Wielkanocne kury" w Bielskim Domu Kultury. Pracy co niemiara, ale efekt wspaniały.

"O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał"

Dzieci z grupy Motyle na przedstawieniu "O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał" w wykonaniu teatru lalek Falko Show. Spektakl w formie przedstawia stolikowego, zabawne teksty i piosenki to wszystko sprawiło, że na nowo odkryliśmy tą znaną, polską legendę. Świetnie się bawiliśmy uczestnicząc w perypetiach bohaterów, a i co nieco dowiedzieliśmy się o rzemiośle teatralnym. Aktor Pan Krzysztof Falkowski oprowadził nas po wystawie scenografii, lalek teatralnych i opowiedział o różnych formach teatru.

Dzień kredki w grupie Motyle.

Dzień pluszowego misia w grupie Motyle

Klub dżentelmenów w grupie Motyle.

Super chłopak jest ...

Dzień jabłka w grupie Motyle - było smacznie, zdrowo i kolorowo. Szarlotka smakowała wybornie.

Starszaki super przedszkolaki!

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Fotorelacja z aktywności w grupie Motyle. Tematem przewodnim zajęć było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ćwiczyliśmy umiejętność przechodzenia przez jezdnię, poznaliśmy wiele znaków drogowych, utrwaliliśmy numery alarmowe. Obchodziliśmy nietypowe święto kropki. Rozpoczęliśmy przygodę z kodowaniem. Małe rączki wprawiały się w zapinaniu i rozpoznaniu ramek garderobianych. Na placu przedszkolnym łapaliśmy ciepłe promienie słoneczne i świetnie się bawiliśmy.

Mój kolega/koleżanka w oczach dzieci z grupy "Motyle".

Góra grosza

Rok Szkolny 2021/2022