www.przedszkolenr3.com

Przedszkole nr 3 w Bielsku Podlaskim
Przedszkole nr 3 w bielsku podlaskim

koło plastyczne "barwinek"

„Instynkt plastyczny jest wielkim darem natury, ogromną szansą, którą można wykorzystać na wiele sposobów i w wielu dziedzinach życia.”

(W. Lam)

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. W naszym przedszkolu zdolności są rozwijane na kołach zainteresowań. Koło plastyczne „Barwinek” kształci i rozwija umiejętności artystyczne, co stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Rozbudzamy w dzieciach zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień, a to skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania. Celem zajęć prowadzonych w ramach kółka plastycznego jest rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne siły, poznanie różnych technik plastycznych, wzbogacić kontakt ze sztuką i jej twórcami.

Tematyka zajęć dobierana jest stosownie do pór roku, omawianych tematów, konkursów organizowanych przez różne instytucje oraz zainteresowań dzieci .

Ewa Dmitruk

Babcia i Dziadek