"Jesienne drzewa" w wykonaniu dzieci z koła plastycznego "Barwinek"

Muchomor - praca plastyczna wykonana przez dzieci z Koła Plastycznego " Barwinek"

ROK SZKOLNY 2022/2023

W dniu 23.03.2023 r. dzieci z koła plastycznego "Barwinek" uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych prowadzonych przez Panią Katarzynę - pracownika Muzeum w Bielsku Podlaskim. Przedszkolaki poznały tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Wykonały zajączki oraz tworzyły kolorowe pisanki.

Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za ciekawe i kreatywne zajęcia

"Wiosenne ptaki" w wykonaniu dzieci z koła plastycznego Barwinek

Bombka Bożonarodzeniowa

W dniu 9.12.2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bombka Bożonarodzeniowa”. Serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy nagród.

Ewa Dmitruk, Ewa Olszewska

Kolorowe balony karnawałowe

ROK SZKOLNY 2019/2020

„Klon” – technika stemplowania.

„Kolorowe parasole”

„Portret Mikołaja”

Świąteczna choinka

Śnieżne sowy

Walentynka

Kurczak wielkanocny

Cukrowe pisanki

Flaga Polski

Maki

„Mój Baśniowy Przyjaciel” – prace na konkurs wykonane przez dzieci

ROK SZKOLNY 2020/2021

Choinki

Babcia i Dziadek

„Instynkt plastyczny jest wielkim darem natury, ogromną szansą, którą można wykorzystać na wiele sposobów i w wielu dziedzinach życia.”

(W. Lam)

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. W naszym przedszkolu zdolności są rozwijane na kołach zainteresowań. Koło plastyczne „Barwinek” kształci i rozwija umiejętności artystyczne, co stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Rozbudzamy w dzieciach zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień, a to skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania. Celem zajęć prowadzonych w ramach kółka plastycznego jest rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne siły, poznanie różnych technik plastycznych, wzbogacić kontakt ze sztuką i jej twórcami.

Tematyka zajęć dobierana jest stosownie do pór roku, omawianych tematów, konkursów organizowanych przez różne instytucje oraz zainteresowań dzieci .

Ewa Dmitruk

koło plastyczne "barwinek"