"Przebiśniegi" wykonane przez dzieci w ramach koła origami "Małe kółeczka".

Dzieci uczęszczajace na Koło Origami z okazji Dnia Pluszowego Misia wykonały misie z kółeczek.

Prace koła origami w roku szkolnym 2021/2022

Jesienne kółeczka

Owocowe drzewka

Jeż

Miś

Kartka świąteczna dla podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej

Mikołaj

Pawie oczka na gałązce choinkowej

Choinka

Pingwin

Serduszka walentynkowe

KOT

Aniołki

AUTKA

ŚLIMAK

biedronka

panda

Origami to stara sztuka składania papieru. Powstała w starożytnych Chinach bardzo dawno i daleko stąd. Składanie papieru, traktowane obecnie jako bardzo przyjemne hobby, stanowiło niegdyś bardzo ważny element obyczjów i kultury ludów Dalekiego Wschodu. Origami płaskie z koła to technika składania i komponowania wieloelementowych modeli papierowych z trafnie dobranej ilości kół. Składanie rozpoczynamy od uważnego przyjrzenia sie modelowi zamieszczonego na zdjęciu. Po analizie wybieramy odpowiednia liczbę kół, decydując jednocześnie o ich wielkościach i kolorach. Zginamy koła i komponujemy wybrany model. Następnie przyklejamy formę na karton. Zabawa w składanie papierowych modeli z kół jest bardzo przyjemnym zajęciem. Magiczne kółka mogą stać się dla dzieci bardzo ważnym doświadczeniem, pierwszym krokiem w sztuce origami, który pozwoli im w przyszłości zmierzyć się z klasycznymi formami przestrzennymi.

Elżbieta Osipiuk

Katarzyna Owerczuk

koło origami "małe kółeczka"