Przedszkole nr 3 w bielsku podlaskim
Przedszkole nr 3 w bielsku podlaskim
Przedszkole nr 3 w bielsku podlaskim
Przedszkole nr 3 w bielsku podlaskim
Przedszkole nr 3 w Bielsku Podlaskim

uroczystości i wydarzenia przedszkola

 11 Listopada - Święto Niepodległości

     Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Już od najmłodszych lat, powinno się rozbudzać u dzieci zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też, nasze przedszkolaki bardzo uroczyście uczciły ten wyjątkowy dzień. Całe przedszkole wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu" polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości tj. 10.11. Nie zabrakło też wspaniałych prac plastycznych, konkursów i zabaw. Tego dnia zdecydowanie królowały dwa kolory: biały i czerwony. Święto Odzyskania Niepodległości zdecydowanie było radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieje, że pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków”.
     Dziękujemy Artystom z zespołu FART, pod kierunkiem Pani Justyny Porzezińskiej za piękną oprawę muzyczną podczas naszej akademii.
 
Zespół d.s Promocji przedszkola

Dzień Postaci z Bajek

     Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a (1901-1966), jednego z najpopularniejszych twórców filmów animowanych. Bohaterowie bajek towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Książki, bajki, filmy, maskotki, zabawki i ubrania z ulubionymi bohaterami są z dziećmi każdego dnia, również w przedszkolu.
     Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, podczas zajęć wykazywały się dużą aktywnością jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.
     Gościliśmy dzisiaj Kaczora Donalda
Dziękujemy Pani Annie Wilczko- animatorce oraz instruktorce Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim, za przybycie i wspólna zabawę
Dziękujemy
Zespół ds promocji przedszkola

14 października - Dzień Nauczyciela - Święto Edukacji Narodowej

Nauczyciel to ktoś,
kto widzi w każdym dziecku
wyjątkową osobę
i zachęca je
do rozwijania jego
indywidualnych talentów
oraz mocnych stron.”
BARBARA CAGE
 
     14 października - Dzień Nauczyciela - Święto Edukacji Narodowej był to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli, pracowników Przedszkola Nr 3. Dzień niezwykły bowiem dzieci poprzez tańce, śpiewy i wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność nauczycielom oraz całemu personelowi przedszkola za serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację. Każde słowo wypowiedziane przez „małych artystów” wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych podczas uroczystości
     Wszyscy obdarowani zostali pięknymi laurkami – wykonanymi przez naszych wychowanków.
     Pani Dyrektor Przedszkola Ewa Oksiuta, podziękowała wszystkim pracownikom za trud codziennej pracy i wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom placówki
     Nagrodę Burmistrza Miasta odebrała również nasza nauczycielka - Pani Elżbieta Osipiuk.
Zespół ds promocji Przedszkola

Dzień Drzewa

     "Zanim drzewo dotknie nieba, to poczekać trochę trzeba..." W ramach obchodów Dnia Drzewa gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Joannę Kwiatkowską - leśnika z Nadleśnictwa Bielsk Podlaski. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. "Bajka o drzewie" E. Piotrowskiej i wspólnymi siłami ułożyliśmy drzewo z materiału przyrodniczego. Utrwaliliśmy wiedzę na temat rodzajów, budowy i etapów wzrastania drzew.

     Dziękujemy Pani Joannie za miłe spotkanie rozbudzające w dzieciach ciekawość poznawczą, kształtujące więź z przyrodą i opiekuńczy do niej stosunek.

Dzień Zdrowego Śniadania

     Dnia 3 października obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji śniadanie w przedszkolu wyglądało inaczej niż zwykle. W tym dniu dzieci samodzielnie komponowały pyszne i zdrowe kanapki. Na stole oprócz wędliny i sera pojawiły się kolorowe warzywa. Takie śniadanie dodało dzieciom dużo energii i siły, a kanapki zrobione samodzielnie smakowały wyjątkowo

„Sprzątamy dla Polski”

    Dnia 4 października nasze przedszkole wzięło udział w akcji #SprzątamydlaPolski Celem akcji jest promowanie odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne.
     Dzieci chętnie zaangażowały się w sprzątanie naszego miasta i okolicy przedszkola

Jesienny koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki , odbyła się niezwykła wizyta – nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bielsku Podlaskim. Goście zorganizowali dla przedszkolaków specjalny koncert, podczas którego dzieci mogły posłuchać muzyki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały, jak nauczyciele prezentowali swoje umiejętności na różnych instrumentach, takich jak skrzypce, flet poprzeczny, wiolonczela, akordeon, kontrabas czy gitara itp. Mogły zobaczyć instrumenty i posłuchać, jak brzmią, gdy ktoś na nich gra. Następnie uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali swoje utwory w jesiennym klimacie. Wizyta w przedszkolu była nie tylko atrakcyjna ale miała charakter edukacyjny. Zaprezentowany koncert dla dzieci był także okazją do promocji szkoły muzycznej i zachęcenia rodziców do zapisywania swoich dzieci na zajęcia. Dzięki takim spotkaniom dzieci rozwijają zainteresowania muzyczne oraz wzbogacają wiedzę na temat instrumentów. Spotkanie dostarczyło przedszkolakom wiele niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy serdecznie nauczycielom szkoły muzycznej p. Magdalenie Włodarczyk, Pani Jolancie Półkoszek oraz Panu Ireneuszowi Ławreszuk za zorganizowanie koncertu i muzyczną wizytę w naszym przedszkolu.
 
Gratulujemy uczniom i nauczycielom.
Przedszkolakom towarzyszyły niezapomniane przeżycia artystyczne, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie
Zespół d/s promocji Przedszkola

Poznajemy zawód Strażaka

     W dniu 14 września mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Panów strażaków.
     W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.
Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób ora w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach można ich używać.
     Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec. Na teren przedszkola wjechał na sygnałach dźwiękowych i świetlnych wóz strażacki. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji. Uwieńczeniem spotkania była tęcza wodna z której skorzystały wszystkie dzieci. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań.
     Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.
Podziękowania kierujemy
Panu Danielowi Germaniukowi
Panu Emilowi Kobusowi
Panu Maciejowi Wawrzeniukowi

Świeto Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, przedszkolakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
    Niech Wasze marzenia się spełniają
 
Zespół d/s promocji Przedszkola.

 

Dziękujemy Pani Annie Wilczko (animatorce i instruktorce ZHP) oraz Agnieszce Kośko za prowadzenie tak hucznej i wesołej zabawy dla naszych przedszkolaków

Poznajemy zawód Policjanta

     W naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie Funkcjonariuszy Policji z dziećmi na temat "Bezpieczna droga do przedszkola". Panie Policjantki opowiedziały przedszkolakom o zasadach w ruchu drogowym oraz odpowiedzialnej pracy Policjanta. Serdecznie dziękujemy Paniom, Sylwii Bagniuk, Natali Niemczynowicz oraz Panu Krzysztofowi Kozłowskiemu za przybycie i przybliżenie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy.
     Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął na placu przedszkolnym. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolaki mogły posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Na koniec wizyty okazało się, że nasze przedszkole wychowuje prawie samych policjantów, możemy zatem być spokojni o nasze bezpieczeństwo w przyszłości.

 

Dziękujemy
Zespół d/s promocji Przedszkola.

Rok szkolny 2022/2023

Przywołujemy Wielkanoc do parku

Życzymy Wesołych Świąt

fotorelacja we współpracy z Bielsk.eu

Przywołajmy Wielkanoc do Parku

Tak nasze przedszkolaki przygotowywały ozdoby Wielkanocne, by udekorować Park Miejski

Przemarsz z okazji Światowego Dnia Autyzmu

     Ustanowienie Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie miało na celu podnoszenie wiedzy na temat autyzmu. Uświadomienie społeczeństwu, że Autyzm nie jest chorobą, a zaburzeniem rozwoju i należy dostrzegać ludzi dotkniętych autyzmem, tolerować ich i pomagać im w codziennym funkcjonowaniu. Osoby dotknięte autyzmem, mimo swojej odmienności i innego postrzegania świata, są jednymi z nas. Na znak solidarności z tymi osobami przystąpiliśmy do uroczystego przemarszu ulicami miasta.
     Uroczysty, niebieski korowód ruszył spod Przedszkola. Wśród uczestników mieliśmy przyjemność iść z Panem Andrzejem Zdanowiczem, redaktorem     www.bielsk.eu, który na bieżąco relacjonował naszą imprezę.
 
     Dziękujemy.

mieliśmy przyjemność gościć w przedszkolu, uczniów Szkoły Muzycznej w Bielsku Podlaskim wraz z nauczycielami.

     Młodzi artyści przygotowali program muzyczny, pod kierunkiem swoich nauczycieli przedszkolakom.
     To już kolejne spotkanie w naszym przedszkolu.
     Artyści zagrali na różnych instrumentach. Po koncercie, każdy wykonawca, zaprezentował swój instrument: opowiedział o nim i jego budowie w kilku słowach. Dzieci wysłuchały koncertu odegranego przez utalentowanych uczniów.  Z szacunkiem podziwiały ich umiejętności muzyczne i nagrodziły młodych artystów gromkimi brawami. Spotkania z pewnością rozbudziło wśród przedszkolaków zamiłowanie do muzyki i pomogło zastanowić się nad własnym talentami wokalno – muzycznymi.
 
      Dziękujemy za piękną muzyczna podróż

Spotkanie z muzykami "Art-muza"- audycja muzyczna pt."Poznajemy dźwięki".

Dzieci z koła tanecznego "Szalone nutki" reprezentowały Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w konkursie "Zadziw Mikołaja" organizowanym przez Unitalent i Urząd Miasta.
Nasi mali tancerze przygotowali taniec pt. "Magiczne Życzenia".
Przedstawiamy długo wyczekiwany występ Nasze przedszkolaki dały z siebie wszystko, było pięknie

Występ 6-latków z grupy Motyle na Jarmarku Bożonarodzeniowym i spotkaniu z prawdziwym Mikołajem.