Fotorelacja z obchodów Świąt Narodowych 2018

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja 2017

Zuchy z przedszkola i ich rodzice wzięli udział w obchodach związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Organizatorem uroczystości był Starosta bielski i Zespół ds. Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych.

Agnieszka Kośko

2 Maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,piękne są nasze barwy ojczyste”

Zuchy z przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały wiele razy, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli na naszych zbiórkach organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce. Gospodarze spotkania z okazji Dnia Flagi, zuchy i dzieci 5,6-letnie z grupy „Biedronki”, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały krótką prezentację. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. Później w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego. Obchody tego święta miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych i najbliższego otoczenia.

CZUWAJ!

Agnieszka Kośko

REALIZACJA PROJEKTU

,,W BARWACH BIAŁO – CZERWONYCH”

W ramach Projektu ,,W barwach biało-czerwonych”,  realizowanego w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim odbyła się uroczystość związana z obchodami Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw obywatelskich, patriotycznych wśród najmłodszych członków społeczeństwa. Poniżej zostały umieszczone fotografie z przygotowań oraz całej realizacji projektu. Największy udział w projekcie odegrały nasze dzieci.

Realizacja projektu przebiegała w bardzo patriotycznej atmosferze. Na pewno pozostanie w pamięci dzieci i nauczycielek na długi czas.

edukacja patriotyczna