Dzieci z grupy pogłębiały swoją wiedzę na temat zwierząt egzotycznych

Rozwiązywały zagadki dotykowe, obrazkowe i słowne. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały lwa i żyrafę. Ponadto dzieci bawiły się w kodowanie, rozwiązywanie rebusów i śpiewały piosenki o zwierzętach z dżungli, w trakcie której czynnie odzwierciedlały w
zabawny sposób wszystkie gesty. Wszystkie te czynności sprawiły im wiele radości.

Światowy Dzień Wody

"Bez wody nie ma życia, więc oszczędzajmy ją póki jeszcze jest na to czas"

 

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej grupie dzieci również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku, eksperymentowały łącząc wodę z różnymi substancjami. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział w zabawach badawczych, która pokazała jak marnujemy wodę, gdy dobrze nie dokręcamy kranu.
Mieliśmy okazję przy pięknej pogodzie wyjść na spacer i zobaczyć z bliska zalew.

Dzień Kolorowej Skarpetki i powitanie Wiosny w grupie Biedronki

Z WIZYTĄ U PANI STOMATOLOG

Poznajemy zawody
Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych przedszkolaków. Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły podziękowanie i laurkę z życzeniami. Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Bardzo dziękujemy Pani Marzannie Dąbrowskiej, za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

"O kocie Amadeuszu, który nie chciał się dzielić"

Grupa Biedronki realizuje kolejne zadanie z projektu edukacyjnego "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". Tym razem podejmowaliśmy temat dzielenia się na podstawie wiersza "O kocie Amadeuszu, który nie chciał się dzielić".
Uczyliśmy się wymieniać i dzielić przyborami plastycznymi oraz wspólnie w zgodzie tworzyć budowle z klocków

Dzień Pluszowego Misia w grupie Biedronki

Dziękujemy serdecznie za wspólne spotkanie, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom Mamie Kuby,Pani ŻANECIE BORZYM,za miło spędzony czas w naszym przedszkolu 

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece. Poznanie historii pluszowego misia Grupa Biedronki.