Dzień Dyni w grupie Biedronki

Rok Szkolny 2022/2023

Dzieci z grupy pogłębiały swoją wiedzę na temat zwierząt egzotycznych

Rozwiązywały zagadki dotykowe, obrazkowe i słowne. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały lwa i żyrafę. Ponadto dzieci bawiły się w kodowanie, rozwiązywanie rebusów i śpiewały piosenki o zwierzętach z dżungli, w trakcie której czynnie odzwierciedlały w
zabawny sposób wszystkie gesty. Wszystkie te czynności sprawiły im wiele radości.

Światowy Dzień Wody

"Bez wody nie ma życia, więc oszczędzajmy ją póki jeszcze jest na to czas"

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej grupie dzieci również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku, eksperymentowały łącząc wodę z różnymi substancjami. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział w zabawach badawczych, która pokazała jak marnujemy wodę, gdy dobrze nie dokręcamy kranu.
Mieliśmy okazję przy pięknej pogodzie wyjść na spacer i zobaczyć z bliska zalew.

Dzień Kolorowej Skarpetki i powitanie Wiosny w grupie Biedronki

Z WIZYTĄ U PANI STOMATOLOG

Poznajemy zawody
Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych przedszkolaków. Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły podziękowanie i laurkę z życzeniami. Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Bardzo dziękujemy Pani Marzannie Dąbrowskiej, za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

"O kocie Amadeuszu, który nie chciał się dzielić"

Grupa Biedronki realizuje kolejne zadanie z projektu edukacyjnego "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". Tym razem podejmowaliśmy temat dzielenia się na podstawie wiersza "O kocie Amadeuszu, który nie chciał się dzielić".
Uczyliśmy się wymieniać i dzielić przyborami plastycznymi oraz wspólnie w zgodzie tworzyć budowle z klocków

Dzień Pluszowego Misia w grupie Biedronki

Dziękujemy serdecznie za wspólne spotkanie, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom Mamie Kuby,Pani ŻANECIE BORZYM,za miło spędzony czas w naszym przedszkolu

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece. Poznanie historii pluszowego misia Grupa Biedronki.

DZIEŃ JABŁKA w grupie Biedronki

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

"Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji"

Dzieci z grupy Biedronki w ramach realizacji projektu "Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji" uczą się zasad "fair play", zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi podczas przegrywania.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku nasze przedszkole również włączyło się w to piękne przedsięwzięcie.
Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę.

Grupa Biedronki Poznanie kotka Amadeusza w wierszu i piosence - realizacja pierwszego zadania z projektu edukacyjnego "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji".

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Duis congue lectus vel rutrum facilisis. In hac habitasse platea dictumst. Nam accumsan libero libero, vehicula fringilla elit mattis sed. Praesent nec feugiat velit, sit amet tempor justo. Suspendisse ac imperdiet urna, sed faucibus felis. Praesent fringilla sem non ligula venenatis laoreet. In sed iaculis eros. Aliquam laoreet erat volutpat eleifend varius. Nulla ultrices, urna interdum tincidunt ullamcorper.

Biedronki poznały swoje miasto Bielsk Podlaski

Podczas wirtualnego spaceru zwiedziły wiele ciekawych miejsc. Wspólnie wykonaliśmy album pt.Bielsk dawniej i dziś.

Dzień przedszkolaka

Pierwsza pomoc

„Biedronki” dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności i pierwszej pomocy.

Kontrakt grupy „Biedronki”

Wprowadzamy Kodeks Przedszkolaka