Zajęcia koła tanecznego "Szalone nutki"

Koło taneczne "Szalone nutki" rozpoczyna taneczny rok 2023/2024 w nowym składzie

Przedstawiamy nasz zespół

Koło taneczne "Szalone nutki" solidarne z Autyzmem

Dziś tańczyliśmy specjalnie dla Was

Zajęcia Koła tanecznego "Szalone nutki" z wykorzystaniem gumy sensorycznej i chusty animacyjnej, których celem było rozwijanie świadomości własnego ciała, poczucia rytmu, wrażeń słuchowych, wzrokowych i dotykowych oraz zainteresowań muzycznych dzieci.

"Szalone nutki" również powitały wiosnę

"Szalone nutki" ćwiczą kolejne układy taneczne

Koło taneczne "Szalone nutki" podczas nagrań na konkurs "Zadziw Mikołaja" organizowanym przez Unitalent i Urząd Miasta.

Koło taneczne "Szalone nutki"

Przedstawiamy nasz zespół

Taniec z pomponami

Krakowiaczek

W  formie zabawy przy muzyce dzieci poznają proste układy taneczne

Koło Taneczne „Szalone Nutki” rozwija indywidualne zainteresowania oraz umożliwia dzieciom kontakt z muzyką i ruchem.

Cele zajęć: rozwijanie zdolności, zainteresowań muzyką i tańcem, rozwijanie wrażliwości muzycznej, koncentracji uwagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej przy muzyce, rozwijanie poczucia rytmu, słuchu muzycznego, podnoszenie sprawności ruchowej, rozwijanie motoryki poprzez taniec z rekwizytami, kształcenie ekspresji ruchowej, wzmocnienie równowagi ciała, rozwijanie umiejętności reagowania ruchem na zmianę tempa i dynamiki, wzbudzanie pozytywnych emocji i umiejętności współpracy w grupie.

W  formie zabawy przy muzyce dzieci poznają proste układy taneczne, elementy choreografii, zabawy i gry taneczne oraz taneczno-ruchowe, pokonują tremę i nieśmiałość, mają kontakt z różnymi gatunkami muzyki, m.in.: tanecznej, współczesnej, klasycznej, ludowej. Repertuar dobierany jest adekwatnie do zainteresowań i wieku dzieci oraz pór roku.

Marlena Mikulicz

Katarzyna Owerczuk

KOŁO TANECZNE "SZALONE NUTKI"